گردنبند-طلا-ریموگالری

گردنبند طلا

گردنبند طلا

در این مطلب میخواهیم با انواع گردنبند طلا آشنا شویم و ویژگی های آن ها را بررسی کنیم، همچنین قصد داریم نکات بسیار مهم و ارزشمندی را در مورد انتخاب گردنبند طلا در اختیار خوانندگان عزیز این مطلب قرار دهیم.

از جمله محبوب ترین و پر کاربردترین زیورآلاتی که هم توسط خانم ها و هم توسط آقایان مورد استفاده قرار میگیرد گردنبند طلا است زیرا اولین چیزی که بین زیور آلات جلب توجه می نماید.

گردنبند نوار یا زنجیری است که دور گردن قرار میگیرد و از دو قسمت زنجیر و قسمت ضمیمه که از زنجیر آویزان میشود و به آن پلاک میگویند، تشکیل شده است. پلاک ها می توانند از جنس فلز، سنگ های قیمتی و یا مروارید باشند.

گردنبندها از نظر رنگ، طراحی، اندازه، بسیار متنوع هستند و طراحان زیور آلات معمولا نهایت دقت و سلیقه ی خود را در طراحی گردنبندها به کار میگیرند. گدرنبند طلا بهترین هدیه برای کسانی است که به آنها علاقه دارید زیرا همواره آن را به همراه دارند و به یادتان هستند.

در ادامه میخواهیم انواع گردنبند طلا و ویژگی های آن ها را بررسی کنیم.

انواع گردنبند طلا

 • گردنبند طلا چند رنگ

این نوع گردنبندها که از طلا با رنگ های مختلف مثل طلای زرد، سفید و یا رزگلد ساخته شده اند، بسیار زیبا هستند. از ویژگی های این نوع گردنبند باید به ترکیب رنگ جذاب و چشم نواز آن اشاره کرد؛ همچنین میتوان این گردنبند را با سبک های مختلف لباس هماهنگ کرد. گردنبند طلا چند رنگ هرگز کسل کننده و قدیمی نمی شود. این گردنبندها زیبایی خیره کننده ای دارند.

 • گردنبند اپرا

گردنبند اپرا از جمله گردنبندهایی است که طول بلندی دارند و با استایل های مختلف ست میشود. این نوع گردنبند معمولا مورد پسند عاشقان هنر و موسیقی قرار میگیرند. گردنبند اپرا از جمله گردنبندهایی است که همواره روی بورس است و مطابق مد به نظر می رسد. گردنبندهایی که طول بلندی دارند با لباس های ساده زیباتر به نظر می رسند و استفاده از این نوع گردنبند باعث میشود لباس های شما جلوه ای بیشتر داشته باشند.

 • گردنبد طلا طوقی

طراحی این نوع گردنبندها که به گردنبندهای چوکر نیز شناخته میشوند به گونه ای است که انتهای آن در ابتدای گردن قرار میگیرد به همین دلیل است که گردنبند طوقی از جمله مدل های جذاب و متفاوت گردنبند است که امروزه استفاده از آن مورد استقبال جوانان قرار گرفته است و میتوان با هر لباس این نوع گردنبند را ست کرد. گردنبند طوقی که را دارای سبک کلاسیک است میتوان در انواع مهمانی های رسمی و غیر رسمی استفاده کرد. از ویژگی های گردنبند طوقی این است که تنها مدل گردنبندی است که به راحتی با سبک سنتی، غیر رسمی و مدرن هماهنگ میشود و زیبایی آن خیره کننده است. امروزه شاهد انتخاب این نوع گردنبند توسط تازه عروس ها هستیم.

 • گردنبند طلا یقه ای

این نوع گردنبند کاملا به دور گردن میچسبد و هیچ فاصله ای از آن ندارد به همین دلیل است که توصیه میشود افرادی که در گردن خود گودی دارند این نوع گردنبند را انتخاب کنند. استفاده از گردنبند یقه ای به همراه لباس های یقه هفت بسیار زیباتر است. گردنبند طلا یقه ای از گردنبند طوقی کوتاه تر است و انتخاب مناسب برای کسانی است که گردن آن ها بلند است، در صورتی که افرادی که گردن آن ها کوتاه است از این نوع گردنبد استفاده کنند گردن آن ها کوتاه تر دیده میشود.


برای خواندن مطالب درمورد حلقه ازدواج میتوانید:

 • گردنبند مدل پرنسس

از جمله محبوب ترین و پر طرفدار ترین نوع گردنبند بین خانم ها گردنبند مدل پرنسس است که در انواع طرح ها و رنگ های مختلف ساخته میشوند. گردنبند مدل پرنسس از جمله زیورآلاتی است که همه ی خانم ها باید حداقل یکی از آن ها را در جعبه جواهرات خود داشته باشند زیرا به راحتی با هر استایلی ست میشود و میتوان در همه ی مهمانی ها از آن استفاده کرد. طول این گردنبند چندان بلند نیست و روی استخوان ترقوه قرار میگیرد. این نوع گردنبند انتخاب مناسب برای خانم هایی است که قد متوسطی دارند.

 • گردنبند طلا مدل ماتین

این نوع گردنبند که معمولا با سنگ های قیمتی زیبا زینت داده میشود بین استخوان ترقوه و سینه قرار میگیرند مناسب ترین انتخاب برای افراد با فرم صورت گرد است. اگر ضخامت گردن شما بیشتر است توصیه میکنیم که از یک آویز زیبا و خاص برای این گردنبند استفاده کنید.

 • گردنبند مروارید

استفاده از مروارید در زیورآلات جلوه ای دو چندان به آن ها خواهد داد، گردنبندهای مروارید طلا که بسیار زیبا هستند برای مهمانی ها و مجالس رسمی کاربرد دارند. همچنین این نوع گردنبند با استایل های رسمی نیز بسیار زیباست.

 

گردنبند-طلا-ریموگالری

 

 • گردنبند مینیمال

اگر جزو کسانی هستید که سادگی و شیک بودن را میپسندید به شما توصیه میکنیم از گردنبندهای ساده و مینیمال که برای هر موقعیتی زیباهستند استفاده کنید. این نوع گردنبندها به خاطر طراحی ساده ای که دارند برای استفاده روزانه بهترین گزینه هستند.

 حال که با انواع گردنبند آشنا شدیم میخواهیم نکاتی را برای خرید آویز گردنبند به شما یادآوری کنیم، لطفا ادامه ی مطلب را از دست ندهید.

با اینکه آویزها و گردنبندها جداگانه به فروش می رسند اما به خاطر داشته باشید که استفاده از آویز بدون زنجیر ممکن نیست و استفاده از آویز نیز بدون پلاک جلوه چندانی ندارد. در مورد خرید آویز گردنبند طلا چندین نکته وجود دارد که دانستن آن ها خالی از لطف نیست.

 • به عنوان اولین نکته باید به شما بگوییم که آویز را متناسب با زنجیر طلا بردارید و آویز هرگز نباید سنگین تر از زنجیر باشد زیرا ممکن است زنجیر آسیب ببیند و یا پاره شود.
 • بدیهی است که همرنگ بودن زنجیر و آویز زیبایی گردنبند را تضمین میکند پس نمی توان یک پلاک طلا سفید را با زنجیر طلا زرد استفاده کرد.
 • بست آویز باید با زنجیر طلا مطابقت داشته باشد.
 • برای انتخاب گردنبند طلا بهتر است نوع و رنگ سنگ هایی که در ساخت گردنبند به کار رفته است توجه کرد، همچنین هماهنگی گردنبند با رنگ پوست، فرم صورت و گردن نیز بسیار مهم است.
 • قبل از خرید گردنبند حتما نوع قفل آن را بررسی کنید و از کیفیت و استحکام آن اطمینان حاصل کنید. زیرا در صورتی که قفل به کار رفته در زنجیر چندان محکم نباشد همواره نگرانی از گم شدن گردنبند با شما خواهد بود.
 • هنگام انتخاب آویز گردنبند همه ی قسمت های آن را بررسی کنید و با لمس تمام قسمت های آن اطمینان حاصل کنید که دارای گوشه تیز نباشد. این بخش های تیز بعدها ممکن است باعث نخ کش شدن لباس ها شود یا پوستتان را خراش دهد.

انتخاب گردنبند طلا با توجه به تنوعی که در طراحی آن ها وجود دارد گاهی دشوار به نظر می رسد اما قوانین و استانداردهایی مثل توجه به رنگ پوست، شکل اندام و استایل وجود دارد که به شما کمک میکند مناسب ترین نوع گردنبند را انتخاب کنید. هنگام خرید گردنبند طلا علاوه بر نوع گردنبند و زنجیر باید اندازه ی آن، فرم صورت، فرم بدن، فرم گردن، نوع لباس را نیز مد نظر قرار داد.

در طول این مطلب اشاره کردیم بهتر است گردنبند را متناسب با فرم صورت و بدن و یا استایلتان هماهنگ کنید حال میخواهیم توضیح دهیم که چگونه میتوان مناسب ترین گردنبند را بر اساس فرم بدن و صورت انتخاب کرد.


برای خواندن مطالب درمورد انگشتر طلا میتوانید:

انتخاب گردنبند بر اساس فرم بدن

یکی از معیارهای خرید گردنبند انتخاب آن بر اساس فرم بدن است، در ادامه به شما خواهیم گفت برای هر نوع فرم بدن چه نوع گردنبندی را باید انتخاب کرد.

 • گردنبندهای کوتاه مناسب ترین انتخاب برای بانوانی است که بالاتنه آن ها درشت است. افراد با بالاتنه درشت بهتر است از گردنبندهای با طول بلند استفاده نکنند.
 • گردن های بلند و چندلایه مناسب بانوانی است که بالاتنه کوچکی دارند.
 • این معیار انتخاب گردنبند در مورد اندازه گردن نیز صدق میکند؛ افرادی که گردن پهن دارند نمی توانند از گردنبندهای طوقی استفاده کنند زیرا با فرم گردن آن ها نامتناسب است و چندان زیبا به نظر نمی رسد. اما این نوع گردنبند برای افرادی که گردن کشیده و بلند دارند بسیار زیبا و مناسب خواهد بود و استفاده از گردنبند طوقی برای افرادی که گردن بلندی دارند جلوه ای بسیار زیبا و خاص خواهد داشت.
 • افرادی که فرم بدن آن ها به شکل گلابی است یعنی بالاتنه آن ها از بالاتنه شان کوچکتر است میتوانند از گردنبندهایی استفاده کنند که به پهن تر نشان دادن شانه هایشان کمک میکند، برای مثال گردنبندهای به طول ۵۰ تا ۶۰ سانت برای این افراد مناسب است زیرا توجه سایرین را به قسمت های بالاتنه و قسمت های لاغرتر بدن جلب میکند.
 • افرادی که بدن ورزیده و به اصطلاح ورزشکاری دارند محدودیتی در انتخاب نوع گردنبند نخواهد داشت. البته دانستن این نکته نیز خالی از لطف نیست که گردنن های بلند باعث کشیده تر شدن فرم بدنتان خواهند شد.
 • برای افرادی که فرم اندام آن ها ساعت شنی است گردنبندهای بلند انتخاب مناسب تری هستند. استفاده از گردنبندهای بلند به همراه یک لباس دکلته زیبا میتواند به پوشیده شدن انحناهای بدن کمک میکند.
 • فرم بدن برخی از افراد به شکل مثلث برعکس است، این افراد شانه های پهن تری دارند و استفاده از یک گردنبند اپرا به آن ها کمک میکند که توجه افراد را به قسمت های لاغرتر اندام خود جلب کنند.

انتخاب گردنبند بر اساس فرم صورت

 حال که گردنبندهای مناسب برای هر فرم اندام بدن را گفتیم بهتر است در مورد رابطه انتخاب گردنبند بر اساس فرم صورت نیز اطلاعات لازم را در راختیارتان قرار دهیم.

 • برای افرادی که قرص صورت آن ها گرد است بهترین گزینه گردنبندهای بلند مثل اپرا با آویز سنگین است. بهتر است این افراد از گردنبندهای کوتاه استفاده نکنند.
 • کسانی که فرم صورت آن به شکل قلب است میتوانند از گردنبندهای چوکر استفاده کنند زیرا استفاده از این نوع گردنبند باعث میشود که زاویه تیز این نوع صورت ها کمتر به چشم بیاید.
 • برای افرادی که صورتی بسیار گرد دارند گردنبندهای با زنجیر کوتاه و آویز سبک را پیشنهاد میدهیم.
 • اگر شما نیز جزو کسانی هستید که فرم صورت بیضی دارند باید به شما بگوییم که محدودیتی در انتخاب نوع گردنبند ندارید و میتوانید از هر نوع گردنبند طلا استفاده کنید.
 • انتخاب گردنبند بر اساس فرم گردن نیز از یک قانون پیروی میکند و آن قانون این است که افراد با گردن کوتاه و یا افرادی که گردن آن ها خطوط بیشتری دارد بهتر است از گردنبندهای بلند استفاده کنند.
 • افراد با گردن های بلند و کشیده میتوانند از همه ی مدل ها استفاده کنند.

شاید برای شما نیز جالب باشد اگر بدانید که قد افراد نیز در انتخاب نوع گردنبند موثر است؛ افراد قد کوتاه که قد آن ها از ۱۶۲ سانتی متر کمتر است بهتر است از گردنبندهای ۴۰ تا ۵۰ سانتی استفاده کنند.

افراد با قد متوسط بین ۱۶۲ تا ۱۷۰ شانس این را دارند که از همه نوع گردنبندی بتوانند استفاده کنند.

بین انتخاب گردنبند و اندام افراد نیز رابطه وجود دارد گردنبندها میتوانند شمارا چاق تر یا کشیده تر نشان دهند. در ادامه توضیحات بیشتری خواهیم داد.

استفاده از گردنبندهای ۵۰ تا ۵۵ سانتی متری که دقیقا روی سینه قرار میگیرند سینه های شما را برجسته تر نشان میدهند. همچنین استفاده از زنجیرهای ظریف بلند برای افرادی که سینه کوچک دارند مناسب است.

خرید گردنبندهای با زنجیر ۴۵ سانتی متری برای افرادی که اندام تو پر دارند بهترین انتخاب است.

در این مطلب سعی کردیم در مورد گردنبند طلا اطلاعات لازم را در اختیار مخاطبین عزیز این مطلب قرار دهیم. در پایان لازم میدانیم یکی از برترین گالری های فروش اینترنتی طلا و جواهر را به شما معرفی کنیم.

ریمو گالری اولین فروشگاه اینترنتی طلا و جواهر در ایران است که علاوه بر تنوع محصولات، این امکان را به مشتریان خود میدهد تا تمامی مدل ها را در متریال های دیگری چون نقره و استیل، همراه با نگین دلخواه از جواهر، سنگ اتمی و یا کریستال های سواروسکی با تنوع رنگی مناسب و کیفیت های گوناگون سفارش گزاری نمایند و محصول خود را درب منزل تحویل گیرند.

ریمو گالری به واسطه ی تهیه و عرضه ی مستقیم محصولات خود امکان ارائه ی این مصنوعات را با قیمتی پائین تر از قیمت بازار فراهم آورده و هر روزه تلاش بیشتری جهت رفع نیاز های گوناگون مشتریان و معرفی محصولات گوناگون و مدل های روز دنیای زیور آلات را دارد.

سوالات متداول

گرندبند طلا چیست و علت استفاده از آن؟

از جمله محبوب ترین و پر کاربردترین زیورآلاتی که هم توسط خانم ها و هم توسط آقایان مورد استفاده قرار میگیرد گردنبند طلا است زیرا اولین چیزی که بین زیور آلات جلب توجه می نماید.

گردنبند نوار یا زنجیری است که دور گردن قرار میگیرد و از دو قسمت زنجیر و قسمت ضمیمه که از زنجیر آویزان میشود و به آن پلاک میگویند، تشکیل شده است. پلاک ها می توانند از جنس فلز، سنگ های قیمتی و یا مروارید باشند.

گردنبندها از نظر رنگ، طراحی، اندازه، بسیار متنوع هستند و طراحان زیور آلات معمولا نهایت دقت و سلیقه ی خود را در طراحی گردنبندها به کار میگیرند. گدرنبند طلا بهترین هدیه برای کسانی است که به آنها علاقه دارید زیرا همواره آن را به همراه دارند و به یادتان هستند.

انواع گردنبند طلا و مدل های آن؟
 • گردنبند اپرا
 • گردنبند طلا چند رنگ
 • گردنبد طلا طوقی
 • گردنبند طلا یقه ای
 • گردنبند مدل پرنسس
انتخاب گردنبند بر اساس فرم بدن به چه صورت است؟
 • گردنبندهای کوتاه مناسب ترین انتخاب برای بانوانی است که بالاتنه آن ها درشت است. افراد با بالاتنه درشت بهتر است از گردنبندهای با طول بلند استفاده نکنند.
 • گردن های بلند و چندلایه مناسب بانوانی است که بالاتنه کوچکی دارند.
 • این معیار انتخاب گردنبند در مورد اندازه گردن نیز صدق میکند؛ افرادی که گردن پهن دارند نمی توانند از گردنبندهای طوقی استفاده کنند زیرا با فرم گردن آن ها نامتناسب است و چندان زیبا به نظر نمی رسد. اما این نوع گردنبند برای افرادی که گردن کشیده و بلند دارند بسیار زیبا و مناسب خواهد بود و استفاده از گردنبند طوقی برای افرادی که گردن بلندی دارند جلوه ای بسیار زیبا و خاص خواهد داشت.
این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *