گوشواره-طلا-ریموگالری

گوشواره طلا

گوشواره طلا

در این مطلب میخواهیم با انواع گوشواره آشنا شویم و همچنین میخواهیم نکاتی را برای انتخاب مناسب ترین گوشواره به شما بگوییم.

گوشواره ها از جمله محبوب ترین زیورآلاتی هستند که بین خانم ها طرفداران زیادی دارند، شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید گوشواره ها ابتدا توسط مردان مورد استفاده قرار میگرفتند و با گذشت زمان خانم ها نیز از آن استفاده کردند.

گوشواره ها بسیار متنوع و زیبا هستند، طراحان این نوع زیور آلات نهایت سلیقه خود را برای طراحی آن ها به کار میگیرند. در این مطلب با انواع گوشواره طلا آشنا خواهیم شد اما پیش از معرفی انواع گوشواره بهتر است با قسمت های مختلف آن آشنا شویم.

 

در این مطلب به این موضوعات می پردازیم:

انواع گوشواره طلا

گوشواره طلا بچگانه

 

آشنایی با بخش های مختلف گوشواره

گوشواره ها بر اساس فرم و طراحی شامل بخش های مختلف هستند، ممکن است همه ی بخش هایی که در ادامه معرفی میکنیم در همه ی گوشواره ها وجود نداشته باشد.

قسمت های مختلف گوشواره شامل:

 • اشک: این قسمت از گوشواره برای آویزان شدن از گوش طراحی شده است.
 • هوب: بخشی دایره است که از قسمت لاله گوش به سمت پشت گوش می رود.
 • کلیپس: این قسمت، گوشواره را روی گوش نگه میدارد.
 • پست: این قسمت داخل لوله گوش قرار میگیرد.
 • پشت گوش: به فلز کوچکی گفته میشود که برای محکم نگه داشتن گوشواره در لاله ی گوش استفاده میشود.
 • پیچ: قطعه ای پیچی شکل که به همراه فلز پشت گوش، گوشواره را ثابت نگه میدارد.

انواع گوشواره طلا

گوشواره ها از فلزات مختلفی از جمله طلا ساخته میشوند. گوشواره ها از سایر مصنوعات نیز ساخته میشوند که ممکن است باعث حساسیت شوند که نشانه های آن تحریک، سوزش پوست، تاول زدن، خارش و التهاب است. معمولا مصنوعاتی که در ساخت آن ها نیکل به کار رفته است موجب تحریک پوست و ایجاد حساسیت میشوند، اگر شما نیز جزو کسانی هستید که به نیکل آلرژی دارید بهتر است از زیور آلاتی استفاده کنید که در ساخت آن ها نیکل استفاده نشده است.

گوشواره-طلا-ریموگالری

زیورآلات ساخته شده از طلای ۱۸ عیار، پلاتین، تیتانیوم، مس و نقره استرلینگ که فاقد نیکل هستند گزینه خوبی هستند. لازم است به این نکته اشاره کنیم که در ترکیبات طلای سفید نیز نیکل به کار رفته است و ممکن است ایجاد حساسیت کنند بنابراین اگر شما جزو کسانی هستید که به نیکل آلرژی دارید بهتر است از طلای زرد استفاده کنید.

گوشواره کلیپسی

در سال های بسیار دور که هنوز سوراخ کردن گوش مرسوم نبود از گوشواره های کلیپسی استفاده میشد که به صورت یک کلیپس محکم است و به لاله ی گوش میچسبد و مانع افتادن گوشواره ای که از آن آویزان است میشود. همانطور که گفتیم برای استفاده از این نوع گوشواره ها نیازی به سوراخ کردن گوش نیست، امروزه به ندرت دیده میشود که از این نوع گوشواره ها استفاده شود اما بازهم هستند کسانی که ترجیح میدهند بدون سوراخ کردن گوش از آن ها استفاده کنند اما باید بدانید که استفاده از این نوع گوشواره ها چندان راحت نیست و در دراز مدت لاله گوش سنگین شده و احساس درد میکنید. این نوع گوشواره ها برای جواهرات سنگین و گران قیمت مناسب نیستند زیرا احتمال گم شدن آن ها وجود دارد.

گوشواره میخی

از رایج ترین گوشواره هایی که مورد استفاده قرار میگیرند نوع میخی است، دلیل نامگذاری این نوع گوشواره ها بخاطر پین (میخ) آن است که پشت لاله ی گوش قفل میشود و اندازه کوچک آن است.

در طراحی گوشواره های میخی معمولا از سنگ های قیمتی مثل الماس یا مروارید استفاده میشود و همین ظرافت و زیبایی آن ها باعث شده که جوانان اغلب به این نوع گوشواره روی آورند. گوشواره الماس میخی از پرطرفدار ترین مدل هاست که علاوه بر سنگ قیمتی و ارزش مادی که دارد، سادگی، زیبایی و لوکس بودن آن جلب توجه میکند. اگر شما جزو کسانی هستید که صورتی بارسک و کشیده دارید توصیه میکنیم از گوشواره طلا میخی استفاده کنید.

گوشواره های میخی را میتوان همراه با استایل های مختلف از جمله رسمی، روزمره و مهمانی استفاده کرد.


برای خواندن مطالب درمورد حلقه ازدواج میتوانید: 

گوشواره حلقه ای

از جمله زیباترین طراحی برای گوشواره، ساخت آن ها به شکل دایره است. این نوع گوشواره درون لاله گوش قرار میگیرد و دور آن حلقه میشود. گوشواره حلقه ای به شکل های متفاوت طراحی میشوند و ضخامت حلقه ها بنابر سلیقه ی خریداران متفاوت است؛ معمولا جوانان طرفدار حلقه های باریک و بزرگ هستند و کسانی که طرفدار سادگی و شیک بودن هستند گوشواره های با حلقه های کوچک تر را انتخاب میکنند. برای زیبایی بیشتر روی برخی از گوشواره های  حلقه ای سنگ های ریز کار می شود و یا در طراحی آن ها از سنگ های قیمتی استفاده میشود. گوشواره حلقه ای معمولا به شکل حلقه های منظم ساخته میشوند، البته طراحان زیور آلات برخی از این گوشواره ها را برای کسانی که گوشواره های متفاوت و خاص را دوست دارند به شکل حلقه های نامتقارن طراحی میکنند.

به طور کلی گوشواره حلقه ای برای کسانی که صورت مربعی دارند گزینه مناسبی است.

گوشواره آویز

اگر شما نیز طرفدار زیبایی هستید گوشواره آویز گزینه مناسبی برای شماست. این نوع گوشواره ها به شکل های مختلفی طراحی میشوند و تنوع بی نظیری دارند؛ گوشواره های آویز میتوانند تماما فلزی و یا ترکیبی از فلز و جواهر باشند به این صورت که در انتهای زنجیر اویز مروارید و یا یک سنگ قیمتی قرار گرفته است که در زیبایی و چشم گیر بودن آن بسیار موثر است و باعث درخشش و جذابیت آن میشود.

گوشواره آویز چند شاخه

گوشواره آویز چند شاخه برخلاف گوشواره آویزی که در قسمت قبل معرفی کردیم طراحی شلوغ تری دارند و چندین آویز دارند. این نوع گوشواره ها مناسب برای کسانی هستند که صورت بیضی شکل و یا قلبی شکل و موهای بلند دارند. معمولا در طراحی این گوشواره ها از فلز و سنگ های قیمتی استفاده میشود.

گوشواره آویز چند شاخه از لحاظ اندازه، طرح و بلندی تنوع زیادی دارند.

گوشواره-طلا-ریموگالری

گوشواره رشته ای

گوشواره های رشته ای که به تازگی ترند شده اند طراحی مینیمالی از یک گوشواره آویز است و طراحی زنجیر مانند دارند و نیازی به قفل ندارند زیرا رشته بلند از پشت گوش آویزان میشود و با ظرافت تمام از روی لاله گوش عبور میکند و همچنین آویز بسیار زیبایی که از طلا و یا جواهرات است آزادانه کنار گوش می رقصد. این نوع گوشواره ها ممکن است تنها از فلز ساده و یا از ترکیب فلز با سنگ قیمتی ساخته شوند. در صورتی که این نوع گوشواره را خریداری میکنید مواظب باشید که به لباس و موهایتان گیر نکند.

گوشواره رشته ای برای صورت های قلبی گزینه مناسبی به نظر می رسند.

گوشواره هاگی

هاگ در زبان انگلیسی به معنای بغل کردن است و طراحی این نوع گوشواره ها به شکلی است که هنگام بستن آن دو انتهای گوشواره بهم میرسند و در هم چفت میشوند و به اصطلاح همدیگر را به آغوش میکشند.

این نوع گوشواره ها معمولا کوتاه هستند و روی لاله گوش قرار میگیرند، در طراحی این گوشواره ها از فلز و یا سنگ های قیمتی استفاده میشود.

دکمه گوش

این  نوع گوشواره ها مانند گوشواره های کلیپسی به سوراخ گوش نیاز ندارند و طراحی آن ها به شکلی است که از گوش بیرونی آویزان میشوند. این نوع گوشواره ها به شکل های مختلفی طراحی میشوند برخی از آن ها روی گوش بیرونی کلیپس میشوند و برخی از آن ها آویزی از سنگ و طلا هستند. همانطور که در مورد گوشواره های کلیپسی گفتیم احتمال گم شدنشان بالاست در مورد این گوشواره ها نیز باید بگوییم که باید از آن ها مراقبت کنید زیرا ممکن است از گوش بیفتند و گم شوند.

اگر موهای کوتاهی دارید که گوش هایتان به طور کامل پیداست میتوانید از این نوع گوشواره ها استفاده کنید

گوشواره طلا بچگانه

معمولا اولین هدیه ای که برای نوزاد دختر خریداری میشود گوشواره طلا است به همین دلیل است که خانم ها در هر سنی که باشند از گوشواره طلا به عنوان هدیه استقبال می کنند.

گوشواره طلا بچگانه بسیار زیبا و جذاب هستند و دارای طرح های فانتزی هستند و جلوه ی زیبایی به گوش دختر بچه ها خواهند داد؛ گوشواره طلا برای دختران در هر سنی که باشند کاربرد دارد و زیباست.

نکته ای که در مورد استفاده از گوشواره طلا برای نوزادان باید به آن توجه کرد مربوط به سوراخ کردن گوش آن ها می باشد. همانطور که میدانید نوزادان پوست نازک تر و حساس تری دارند و بهتر است به جای روش های سنتی به پزشک مراجعه کنید تا سوراخ گوش را بدون ایجاد عفونت و حساسیت انجام دهد.

نکته ی دیگری که باید به آن توجه کنید این است با توجه به پوست حساس و نازک نوزاد بهتر است گوشواره های سبکی را برای آن ها انتخاب کنید که به راحتی روی گوش آن ها قرار گیرد.


برای خواندن مطالب درمورد سرویس طلا میتوانید: 

نکاتی برای خرید گوشواره طلا

گوشواره طلا از جمله اکسسوری هایی است که در دنیای مد و فشن جایگاه ارزشمندی دارند و کمتر کسی را پیدا میکنید که بگویید به استفاده از گوشواره علاقمند نیست. اگر شما نیز قصد خرید گوشواره دارید لازم است نکاتی را به شما یادآوری کنیم که قطعا برای انتخاب مناسب ترین گوشواره به شما کمک خواهد کرد.

گوشواره ها میتوانند باعث کشیده تر شدن، چاق تر دیده شدن و یا لاغر تر به نظر رسیدن چهره شوند پس باید در انتخاب گوشواره طلا دقت لازم را به عمل آورید.

رنگ پوست: رنگ پوست افراد با هم متفاوت است، برخی از افراد رنگ پوستی تیره دارند و برخی پوست روشن تری دارند، برای جلوه بیشتر طلا، باید آن را متناسب با رنگ پوست انتخاب کرد؛ افرادی که پوستی به رنگ روشن دارند رگ های آن ها به رنگ آبی یا بنفش است و بهتر است گوشواره طلا سفید انتخاب کنند. افرادی که پوستی با رنگ های گرم دارند رگ هایشان به رنگ سبز است و میتوانند از طلای زرد استفاده کنند. طلای رز گلد با رنگ زیبایی که دارند با هر رنگ پوستی زیبا میشود.

فرم گردن: برای انتخاب گوشواره طلا توجه به فرم گردن مهم است، اگر گردن شما کوتاه است بهتر است گوشواره های بلند انتخاب نکنید اما اگر گردن کشیده ای دارید میتوانید هر نوع گوشواره ای را انتخاب کنید.

فرم صورت: انتخاب گوشواره باید متناسب با فرم صورت شما باشد، در ادامه گوشواره متناسب با انواع فرم صورت را به شما خواهیم گفت.

 • گوشواره متناسب با فرم صورت مثلثی، گوشواره های آویز و یا اشکی است.
 • اگر فرم صورت شما بیضی است محدودیتی در انتخاب نوع گوشواره طلا ندارید زیرا همه ی مدل های گوشواره با فرم صورتتان متناسب خواهد بود البته گوشواره های مثلثی شکل و گوشواره های میخی ساده بسیار زیباتر خواهد بود.
 • برای فرم صورت گرد، گوشواره آویز بلند گزینه بسیار متناسبی است زیرا به کمک این گوشواره صورتتان کشیده تر نشان داده خواهد شد.
 • برای صورت به شکل قلب بهترین گزینه گوشواره اشکی یا آویز است زیرا این نوع گوشواره قسمت بالا و پایین صورتتان را متوازن تر نشان میدهد.
 • برای صورت های لاغر و کشیده گوشواره های میخی، خوشه دار، آویز کوتاه، گوشواره حلقه ای متوسط یا بزرگ باعث پر تر دیده شدن آن میشوند.
 • گوشواره های با ارتفاع کوتاه، گرد و حلقه ای با فرم صورت مربعی بسیار متناسب خواهد بود.

در این مطلب سعی کردیم همه ی اطلاعات لازم در مورد گوشواره طلا را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم امیدواریم خواندن این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

در پایان لازم میدانیم یکی از بهترین گالری های طراحی و ساخت طلا و جواهر را به شما معرفی کنیم، ریمو گالری اولین فروشگاه اینترنتی طلا و جواهر در ایران است که علاوه بر تنوع محصولات، این امکان را به مشتریان خود میدهد تا تمامی مدل ها را در متریال های دیگری چون نقره و استیل، همراه با نگین دلخواه از جواهر، سنگ اتمی و یا کریستال های سواروسکی با تنوع رنگی مناسب و کیفیت های گوناگون سفارش گزاری نمایند و محصول خود را درب منزل تحویل گیرند.

ریمو گالری به واسطه ی تهیه و عرضه ی مستقیم محصولات خود امکان ارائه ی این مصنوعات را با قیمتی پائین تر از قیمت بازار فراهم آورده و هر روزه تلاش بیشتری جهت رفع نیاز های گوناگون مشتریان و معرفی محصولات گوناگون و مدل های روز دنیای زیور آلات را دارد.

ریمو گالری اولین پلت فرم فروش مصنوعات طلا و جواهر، با انواع متریال های گوناگون به همکاران میباشد. ریمو گالری تمام تلاش خود را دارد که با تهیه ی محصولات خود از بهترین تولیدکنندگان، بالاترین تنوع ممکن را در اختیار همکاران قرار دهد. شما عزیزان میتوانید بعد از تایید شدن توسط ریموگالری از طریق صفحه ی اختصاصی خود، محصولات ریمو گالری را با قیمت عرضه همکار مشاهده و بر اساس نیاز خود اقدام به سفارش گزاری نمائید.

سوالات متداول

بخش های مختلف یک گوشواره کدام است؟
 • اشک: این قسمت از گوشواره برای آویزان شدن از گوش طراحی شده است.
 • هوب: بخشی دایره است که از قسمت لاله گوش به سمت پشت گوش می رود.
 • کلیپس: این قسمت، گوشواره را روی گوش نگه میدارد.
 • پست: این قسمت داخل لوله گوش قرار میگیرد.
 • پشت گوش: به فلز کوچکی گفته میشود که برای محکم نگه داشتن گوشواره در لاله ی گوش استفاده میشود.
 • پیچ: قطعه ای پیچی شکل که به همراه فلز پشت گوش، گوشواره را ثابت نگه میدارد.
گوشواره طلا و انواع آن؟
 • گوشواره کلیپسی
 • گوشواره میخی
 • گوشواره حلقه ای
 • گوشواره آویز
 • گوشواره آویز چند شاخه
نکاتی برای خرید گوشواره طلا
 • رنگ پوست
 • فرم گردن
 • فرم صورت
این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *