حلقه-ازدواج-ریموگالری

حلقه ازدواج

حلقه ازدواج

در این مطلب میخواهیم ویژگی های حلقه ازدواج، انواع حلقه ست، حلقه زنانه و حلقه مردانه را بررسی کنیم. لطفا تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

از گذشته تا به امروز یکی از نشانه های تاهل و ابدیت زندگی مشترک برای زوج ها دادن و گرفتن حلقه ی ازدواج است، شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید در ۴۸۰۰ سال گذشته یعنی در دوران مصر باستان حلقه هایی از جنس نی و پاپیروس بین زوج های جوان به نشانه ی عشق و صمیمیت رد و بدل میشد.

انگشترها نماد تعهد و عشق نسبت به فرد مقابل هستند، با هدیه دادن انگشتر طرفین عشق و وفاداری خود را نشان میدهند.

اگر چه امروزه شاهد تفاوت هایی در فرهنگ های مختلف برای حلقه دادن هستیم اما موضوعی که همواره و بین همه ی فرهنگ ها مشترک است این است که احساسات و معنای عشق در قالب حلقه های عروسی بین زوج های جوان جریان دارد.

 

 

حلقه-ازدواج-ریموگالری

حلقه ی ازدواج نماد حلقه ای است که آغاز و پایانی و برای آن وجود ندارد و عشقی که تا همیشه دوام می آورد؛

هنگام نشاندن حلقه ی ازدواج بر روی انگشتان دست شخصی که عاشق او هستید این عهد و پیمان ابدی که تا همیشه کنار یکدیگر بمانید بین شما جاری میشود. حلقه های ازدواج نماد این عشق ابدی هستند که بعضی از افراد تمایل دارند با حک کردن پیغامی ویژه روی آن ها عشق خود را نشان دهند.

حال ممکن است این سوال پیش بیاید که چرا همه ی حلقه های ازدواج دایره ای شکل هستند؟

فکر میکنیم در چند خط بالاتر پاسخ این سوال نوشته شده است، همانطور که گفتیم حلقه ازدواج به معنای دایره ای است که آغاز و پایانی برای آن وجود ندارد همانند عشقی که در قلب دو نفر جاری است.

حلقه های ازدواج را از فلزات و سنگ های قیمتی و ارزشمند میسازند، فلزاتی که معمولا برای ساخت حلقه ازدواج مورد استفاده قرار میگیرند طلا، نقره و پلاتین هستند که از نظر بافت محکم و مقاوم هستند و به راحتی آسیب نمی بینند و این واقعیت را بیان میکنند که عشق واقعی باید همانند این حلقه ها محکم و سرسخت باشد.

آیا شما میدانید چرا در همه جای دنیا و بین همه ی افراد مرسوم است که حلقه ی ازدواج را در دست چپ قرار میگیرد؟ اگر نمی دانید ادامه ی مطلب را بخوانید؛ در گذشته رومیان باستان معتقد بودند که رگی از انگشت حلقه مستقیما به قلب می رسد و با آن در ارتباط است، اگر چه این موضوع از لحاظ علمی رد شده است اما همواره انگشتر ازدواج در دست چپ قرار داده میشود و یکی از معیارهای اصلی انتخاب انگشتر قرار گرفتن آن بر روی دست چپ است.


برای خواندن مطالب درمورد انگشتر طلا و مدل های آن میتوانید:

قیمت حلقه ازدواج

همانطور که میدایند حلقه های ازدواج معمولا از جنس طلا و نقره هستند و قیمت این نوع حلقه ها بر اساس گرم مشخص میشود. پس باید گفت قیمت حلقه های ازدواجی که بین زوجین رد و بدل میشود به مواد به کار رفته برای ساخت آن ها، اندازه و وزن آن ها بستگی دارد.

برای اطلاع از قیمت حلقه ازدواج باید به صورت لحظه ای قیمت آن ها را جویا شوید و ما نمیتوانیم در این مطلب مبلغ مشخصی را به عنوان قیمت حلقه ازدواج تعیین کنیم.

-قیمت-حلقه-ازدواج-ریموگالری

ست حلقه ازدواج

امروزه خرید حلقِه ست ازدواج بین زوج ها بسیار رواج یافته است بسیاری از افراد دوست دارند که حلقه های ازدواجشان با هم همخوانی داشته باشد و به اصطلاح ست باشند.

حلقه ی ازدواج یکی از پر طرفدارترین آیتم های طلا است زیرا حتی اگر برخی از زوج ها از خرید سایر آیتم های طلا صرف نظر کنند نمی توانند از خرید حلقه ازدواج بگذرند زیرا موضوع حلقه ازدواج چیزی فراتر از آن است که به مادیات ربط پیدا کند

همانطور که چندین بار نیز به آن اشاره کردیم حلقه ازدواج به این دلیل که نماد عشق و صمیمیت بین دو نفر است و تا پایان زندگی همراه وی خواهد بود بسیار مقدس است و به همین دلیل است که طراحان طلا و جواهر ارزش خاصی برای ساخت و طراحی حلقه های ازدواج قائل هستند و ما امروزه شاهد تنوع بی نظیری در زمینه طراحی انواع حلقه ها و حلقه های ست ازدواج هستیم. حلقه های ست ازدواج به زیباترین شکل ممکن طراحی میشوند و از زیبایی خاصی برخوردار هستند انتخاب هرکدام از آن ها بر اساس سلیقه ی افراد است.

تماس-باما-ریموگالری

ست-حلقه-ازدواج-ریموگالری

حلقهِ ست ازدواج در انواع مدل های ساده و طرح دار، تک نگین، پر نگین و یا بی نگین از جنس های مختلفی مثل طلا، پلاتین، نقره، رزگلد، استیل و … ساخته میشوند.همانطور که گفتیم حلقه های ست ازدواج متنوع هستند و با وزن های مختلف ساخته میشوند تا افرادی که توانایی خرید انگشترهای سنگین وزن و قیمت بالا را ندارند بتوانند مدل های سبک تر و ساده تر که قیمت مناسب تری دارند را انتخاب کنند.

انواع طرح های جدید حلقه ست ازدواج

 • حلقه ست ازدواج طراحی شده با دو رنگ طلا سفید و طلا زرد با نگین های از جنس برلیان
 • حلقه های ست ازدواج ساخته شده از طلای سفید و طلای زرد با نگین الماس تراش برلیان
 • حلقهِ ازدواج سفید با حک زرد
 • حلقهِ ازدواج دو رنگ طلا و جواهر
 • حلقه ست با طرح ضربان قلب
 • حلقه ست با طلای سفید و طلای زرد قوسی برلیان

و سایر نمونه هایی که منحصر به فرد و زیبا هستند و زوج ها با توجه به شرایط خود مثل شرایط مالی و سلیقه آن ها را انتخاب می کنند و معرفی آن ها در این مطلب نمی گنجد.

رینگ حلقه ازدواج

این مدل حلقِه ازدواج از نظر طراحی بسیار ساده هستند و به خاطر همین سادگی شان زیبا و شیک هستند. این مدل از حلقِه ازدواج همواره مورد استقبال زوج های جوان به خصوص برای اقایان قرار گرفته اند زیرا این حلقه ها ساده هستند و برای آقایانی که به کارهای یدی و سنگین مشغول هستند و همچنین برای کسانی که در محیط های رسمی مشغول به کار هستند گزینه بسیار مناسبی است. این نوع حلقه ها هیچ گاه از مد نمی افتند و اکثر افراد خواهان این حلقه ها هستند.

رینگ-حلقه-ازدواج-ریموگالری

در ادامه با سایر ویژگی های رینگ حلقِه ازدواج آشنا میشویم.

 • این نوع رینگ ها ضد حساسیت هستند.
 • برخی از آن ها به زیبایی با چندین ردیف برلیان طراحی میشوند.
 • شماره دار هستند.
 • براق و چشم نواز هستند و درخشندگی خاصی دارند.
 • رنگ ها بدون تغییر خواهد بود.


برای خواندن مطالب درمورد طلای رزگلد چیست؟ میتوانید:

حلقهِ ازدواج زنانه

خرید حلقِه ی ازدواج به خصوص برای بانوان بسیار مهم است زیرا قرار است این انگشتر را تا پایان عمر با خود داشته باشند. در ادامه برخی از ویژگی های حلقه ازدواج زنانه را بررسی میکنیم و امیدواریم خواندن این مطلب در انتخاب مناسب ترین حلقه ازدواج زنانه به شما کمک کند زیرا بانوان معمولا سخت پست تر از آقایان هستند و به جزییات و ویژگی ها توجه میکنند.

حلقه-ازدواج-زنانه-ریموگالری

 • حلقه ازدواج زنانه از تنوع بالایی از لحاظ وزن و طراحی برخوردار هستند و دست بانوان برای انتخاب هر کدام از آن ها بر اساس سلیقه باز خواهد بود.
 • در صورتی که نمونه ای خاص از حلقه ی ازدواج را مد نظر دارید میتوانید آن را سفارش دهید.
 • حلقهِ ازدواج زنانه در جنس های طلای سفید و زرد، رز گلد، نقره، پلاتین و تیتانیوم قابل ساخت هستند.
 • بر اساس سلیقه ی افراد حلقه های زنانه در نمونه های نگین دار، بدون نگین و با تراش های زیبا طراحی میشوند.
 • در صورتی که حلقه های ساده مثل رینگ ها را انتخاب کنید میتوانید از طراح آن بخواهید که روی آن را حکاکی کنند.

حلقِه ازدواج زنانه ساده همچنان یکی از پر طرفدارترین حلقِه های ازدواج بین بانوان است، این نوع حلقه ها به دلیل نداشتن نگین های پر زرق و برق و شلوغ قیمت بسیار مناسبی نیز دارند و وزن آن ها خیلی سنگین نیست و برای کسانی که طرفدار ظرافت و سادگی هستند گزینه بسیار مناسبی است.

حلقه زنانه برلیان نیز یکی از زیباترین حلقه های زنانه است، برلیان یک تخمه یا سنگ بسیار جذاب و لوکس است که وقتی روی حلقه می نشیند جلوه خاصی به آن می بخشد.

اگر چه این نوع حلقه از نظر رنگ بندی بسیار متنوع است و در مدل های رز گلد، پلاتین و نقره نیز ساخته میشود اما جذابیت و زیبایی که برلیان به حلقه های از جنس طلای زرد و سفید میدهد انکار نشدنی است. امروزه بسیاری از طراحان در طراحی های خود از برلیان استفاده میکنند که با استقبال مواجه شده است.

قیمت حلقه های برلیان بر اساس وزن حلقه، تعداد سنگ های به کار رفته در آن، قیمتی و یا نیمه قیمتی بودن سنگ مشخص میشود. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که حلقه های برلیانی که با کانی برلیان تراش داده شده اند قیمت بسیار بالاتری نسبت به سایر مدل ها دارند زیرا سنگ برلیان که نوع تراش خورده الماس است و همانطور که میدانید الماس گران بها ترین کانی موجود در طبیعت است پس برای خرید این نوع حلقه باید بودجه قابل توجهی را در نظر داشته باشید.

یکی از تفاوت هایی که بین برلیان و الماس وجود دارد نوع تراش خوردن آن هاست، برلیانی که تراش بخورد به خاطر تلالو و انعکاس نوری که ایجاد میکند زمانی که روی حلقه می نشیند جذابیت بسیار زیادی دارد و بسیار زیبا خواهد بود.

حلقهِ ازدواج با حکاکی اسم

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که در انتخاب حلقه ازدواج وسواس دارید و نمیخواهید انگشتری را خریداری کنید که کسی شبیه به آن را نداشته باشد بهتر است حلقه های ساده را انتخاب کنید که قابلیت حکاکی کردن را داشته باشند. همانطور که گفتیم رینگ های طلا این قابلیت را دارند که تاریخ های مهم، اسم شخص مورد نظر یا اول اسم او یا یک نوشته و یا نقش و نگارهای گوناگون را روی آن ها حک کرد.

اینگونه است که همواره با دیدن تاریخ و یا اسم شخص مورد علاقه تان روی حلقه ای که همواره بر دستان خود دارید زیباترین خاطره عشق در قلب شما زنده می ماند و برای همیشه لبخند را مهمان لب های شما میکند.

حلقه-ازدواج-ریموگالری

یکی از خلاقانه ترین و زیباترین ایده ای که برای حکاکی روی حلقِه ازدواج وجود دارد حک کردن امواج قلب و یا حک کردن اسم هردو شخص به شکل امواج قلب بر روی حلقه است، اگر چه خط های ضربان قلب نا مفهوم هستند اما این امواج احساسات عمیق قلبی، عشق، محبت دوستی و صمیمت را نشان میدهند و عروس و داماد میتوانند این احساس خوب را با خود داشته باشند.

امروزه حک کردن اثر انگشت یکی از پر طرفدار ترین حکاکی های است که روی حلقهِ ازدواج انجام میشود. برخی از افراد نیز دوست دارند یک شعر خاص و یا یک جمله زیبا که ملکه ذهن هر دو نفر شده است را روی حلقه ازدواجشان حک کنند و اینگونه با هربار دیدن شعر علاقه و عشق بین زوجین بیشتر شود.

حلقه-ازدواج-ریموگالری

حلقِه ازدواج تک نگین

خرید حلقه ازدواج بر خلاف خرید سایر آیتم های طلا از حساسیت خاصی برخوردار است و معمولا همه میخواهند خاص ترین آن ها را انتخاب کنند. در صورتی که میخواهید حلقه ای را انتخاب کنید که بعد از گذشت چندین سال همواره برایتان جذابیت و زیبایی داشته باشد میتوانید انگشتر تک نگین را انتخاب کنید که بسیار ساده و شیک هستند.

اگر رنگ پوستتان سفید است به شما توصیه میکنیم حلقه های ساخته شده از طلا سفید را انتخاب کنید تا جلوه زیادی روی دست هایتان داشته باشند.

در صورتی که رنگ پوستتان گندمگون و یا تیره است بهترین انتخاب برای شما طلای زرد است زیرا این رنگ طلا روی پوست های تیره خود را بهتر نشان میدهد.

در این مطلب سعی کردیک ویژگی های حلقه ازدواج را بررسی کنیم و در پایان لازم میدانیم یکی از بهترین گالری های طراحی و فروش اینترنتی طلا و جواهر را به شما معرفی کنیم. ریمو گالری اولین فروشگاه اینترنتی طلا و جواهر در ایران است که علاوه بر تنوع محصولات، این امکان را به مشتریان خود میدهد تا تمامی مدل ها را در متریال های دیگری چون نقره و استیل، همراه با نگین دلخواه از جواهر، سنگ اتمی و یا کریستال های سواروسکی با تنوع رنگی مناسب و کیفیت های گوناگون سفارش گزاری نمایند و محصول خود را درب منزل تحویل گیرند.

ریمو گالری به واسطه ی تهیه و عرضه ی مستقیم محصولات خود امکان ارائه ی این مصنوعات را با قیمتی پائین تر از قیمت بازار فراهم آورده و هر روزه تلاش بیشتری جهت رفع نیاز های گوناگون مشتریان و معرفی محصولات گوناگون و مدل های روز دنیای زیور آلات را دارد.

ریمو گالری اولین پلت فرم فروش مصنوعات طلا و جواهر، با انواع متریال های گوناگون به همکاران میباشد. ریمو گالری تمام تلاش خود را دارد که با تهیه ی محصولات خود از بهترین تولیدکنندگان، بالاترین تنوع ممکن را در اختیار همکاران قرار دهد. شما عزیزان میتوانید بعد از تایید شدن توسط ریموگالری از طریق صفحه ی اختصاصی خود، محصولات ریمو گالری را با قیمت عرضه همکار مشاهده و بر اساس نیاز خود اقدام به سفارش گزاری نمائید.

سوالات متداول

جنس حلقه ازدواج از چیست؟

همانطور که میدایند حلقه های ازدواج معمولا از جنس طلا و نقره هستند و قیمت این نوع حلقه ها بر اساس گرم مشخص میشود. پس باید گفت قیمت حلقه های ازدواجی که بین زوجین رد و بدل میشود به مواد به کار رفته برای ساخت آن ها، اندازه و وزن آن ها بستگی دارد.

انواع طرح های حلقه های ازدواج کدام ها هستند؟
 • حلقه ست ازدواج طراحی شده با دو رنگ طلا سفید و طلا زرد با نگین های از جنس برلیان
 • حلقه های ست ازدواج ساخته شده از طلای سفید و طلای زرد با نگین الماس تراش برلیان
 • حلقه ازدواج سفید با حک زرد
 • حلقه ازدواج دو رنگ طلا و جواهر
 • حلقه ست با طرح ضربان قلب
 • حلقه ست با طلای سفید و طلای زرد قوسی برلیان
ویژگی های رینگ حلقه ازدواج چیست؟
 • این نوع رینگ ها ضد حساسیت هستند.
 • برخی از آن ها به زیبایی با چندین ردیف برلیان طراحی میشوند.
 • شماره دار هستند.
 • براق و چشم نواز هستند و درخشندگی خاصی دارند.
 • رنگ ها بدون تغییر خواهد بود.
این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

2 دیدگاه برای “حلقه ازدواج

 1. زمانی گفته:

  طراحی بسیار زیبا و کیفیت خوب واقعااا عالی
  بسیار راضی بودم
  بسیار شیک و ظریف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *