انگشتر-طلا-ریموگالری

انگشتر طلا

در این مطلب میخواهیم ویژگی های انگشتر طلا را بررسی کنیم و انواع آن را به شما معرفی کنیم، لطفا تا پایان مطلب با ما همراه باشید. انگشترها همواره یکی از زیباترین اکسسوری هایی است که همه ی افراد علاقمند به استفاده از آن ها هستند.

انگشترها مانند سایر زیور آلات تنها برای زینت بخشیدن به دست ها و انگشتان مورد استفاده قرار نمی گیرند بلکه میتوان گفت که انگشتر طلا علاوه بر ارزش مادی آن از ارزش معنوی بالایی نیز برخوردار است زیرا هر کدام از آن ها معانی زیادی دارند، برای مثال انگشترها به عنوان نمادی برای اعلام صمیمیت و خلوص عشق بین دو شخص هستند.

شاید یکی از دلایلی که ارزش انگشترها را نسبت به سایر زیور آلات بالاتر برده است همین احساسی است که در قالب هدیه دادن انگشتر بین افراد رد و بدل میشود.انگشترها بسیار متنوع هستند و دلیل این تنوع این است که طراحان زیور آلات ارزش خاصی برای طراحی آن ها قائل هستند و در دوره های مختلف سعی کرده اند برای طراحی انگشترها همه ی سلیقه ها را در نظر داشته باشند.

در این مطلب به این موضوعات می پردازم:

انگشتر طلا مردانه

قیمت انگشتر طلا

انواع انگشتر طلا

 

تنوع بالای انگشتر طلا این امکان را فراهم کرده است که بتوان در همه ی مناسبت های مهم زندگی احساساتمان را در قالب هدیه دادن انگشتر طلا به عزیزانمان نشان دهیم. برای مثال در مناسبت های مهم و پر اهمیتی همچون خواستگاری، عقد، ازدواج، سالگرد ازدواج، زایمان و سیسمونی که در طول زندگی همه ی افراد ممکن است پیش بیاید انگشتر طلا هدیه بسیار مناسب و ارزشمندی است که ممکن است هر کسی را خوشحال کند.

نکته ای که هنگام خرید انگشتر طلا باید در نظر داشته باشید این است که با توجه به تنوع بالای طراحی انگشترها خرید انگشتر باید متناسب با مضمون آن مناسبت باشد زیرا همانطور که گفتیم هدیه کردن انگشتر طلا محتوای یک مناسبت خاص را منتقل میکند

انگشتر-طلا-ریموگالری

انگشتر طلا مردانه

ممکن است تصور کنید خرید انگشتر طلا مردانه ساده تر از خرید انگشتر طلا برای بانوان است اما در واقع اینگونه نیست، انگشترهای مردانه بسیار متنوع هستند، در طراحی برخی از این انگشترها از سنگ های زینتی استفاده شده که انتخاب انگشتر را سخت تر میکند. در ادامه به شما خواهیم گفت که چرا برخی از آقایان خرید انگشتر طلا را به خرید انگشتر ساخته شده از فلزات کم ارزش تر ترجیح میدهند. همچنین در مورد انگشتر طلا مردانه نگین دار نیز توضیحاتی را به شما ارائه خواهیم کرد.


برای خواندن مطالب درمورد دستبند طلا میتوانید:

همانطور که میدانید استفاده از طلا برای آقایان ممکن است مشکلاتی را برای سلامتی آن ها به وجود بیاورد و به همین دلیل است که برخی از آقایان هنگام خرید انگشتر سعی میکنند انگشترهایی غیر از طلا خریداری کنند.

اما خرید انگشتر طلا مردانه به دلایلی که در ادامه خواهیم گفت انتخاب منطقی تر و بهتری است. انگشتر طلا مردانه در مقایسه با انگشترهای ساخته شده از سایر فلزات در ترکیب با مواد شیمیایی آسیب کمتری میبینند و این ویژگی برای آقایانی که به واسطه شغل شان با مواد شیمیایی و یا دستگاه های مختلف در ارتباط هستند اهمیت دارد و به راحتی میتوانند در هنگام کار نیز از انگشترشان استفاده کنند.

چندین نکته برای خرید انگشتر طلا مردانه وجود دارد که دانستنشان خالی از لطف نیست. برای خرید انگشتر طلا مردانه بهتر است چندین فاکتور را در نظر داشته باشید تا انتخاب مناسب تری داشته باشید.

شغل

قبل از خرید انگشتر طلا مردانه بهتر است شغل ایشان را در نظر بگیرید. در صورتی که آقایان به کار های یدی و سخت مثل مکانیکی، تراشکاری و سایر مشاغل صنعتی مشغول باشند بهتر است انگشترهای ساده و بدون نگین را انتخاب کنند زیرا انگشترهای نگین دار ممکن است باعث ایجاد دردسر شوند.

اما اگر شغل آقا به گونه ای است که نیازی نیست کارهای سنگین و قدرتی انجام دهند میتوان انگشترهای با نگین کوچک را برای آن ها انتخاب کرد.

انگشتر-طلا-ریموگالری

اندازه دست

فیزیک بدن مردان متفاوت از زنان است، آقایان معمولا دست های بزرگتری دارند، اگر شما نیز جزو آقایانی هستید که دستان بزرگ دارید توصیه میکنیم از انگشترهای پهن و بزرگ استفاده کنید تا این انگشترها روی دستان شما جلوه گری کنند.

اگر جزو کسانی هستید که انگشترهای نگین دار را میپسندید بهتر است آن هایی را انتخاب کنید که دارای نگین های چشم گیر و بزرگ هستند، انتخاب انگشتر با نگین های کوچک برای دستان بزرگ ممکن است باعث ایجاد نا هماهنگی شود و زیبایی چندانی نداشته باشند

بلندی و کوتاهی انگشتان

اندازه انگشتان دست در انتخاب انگشتر طلا مردانه مهم است زیرا نیمی از جلوه انگشتر را روی دستتان نشان میدهد، برای انگشتان کشیده و بلند مردانه انگشترهای تک نگین گرد بسیار زیباتر هستند. در صورتی که شما جزو آن دسته از آقایانی هستید که انگشتان کوتاه و پهنی دارد بهتر است انگشترهایی را انتخاب کنید که دارای نگین های بیضی و یا مستطیل شکل هستند.

رنگ پوست

طلا معمولا به رنگ سفید، زرد و یا رز گلد است و انتخاب هر رنگ طلا به سلیقه ی افراد مربوط است. اما انتخاب انگشتر طلا مردانه متناسب با رنگ پوست آقایان باعث زیباتر دیده شدن دستان آقایان خواهد شد. ما در ادامه به شما خواهیم گفت که برای هر رنگ پوست چه رنگی از طلا را میتوانید انتخاب کنید.

برای پوست های به رنگ روشن طلای سفید انتخاب بهتری است زیرا اینگونه طلا ها روی پوست های روشن جلوه بهتری دارند.

برای پوست های تیره انگشتر طلا به رنگ زرد زیباتر است و از آنجایی که اکثر آقایان به دلیل اینکه بیشتر در معرض نور خورشید قرار میگیرند رنگ پوست تیره تری دارند پس طلای زرد برای اکثر آن ها گزینه مناسبی است.

برای پوست های گندمی و معمولی هر دو رنگ طلا مناسب است


برای خواندن مطالب درمورد گردنبند طلا میتوانید:

اندازه انگشتر

اندازه انگشتر باید متناسب با سایز دست آقایان باشد. انگشتر های گشاد قطعا هنگام کار و فعالیت باعث اذیت و آزار میشوند و ممکن است به راحتی از دستتان خارج شوند و گم شوند. همچنین انگشترهای تنگ نیز ممکن است در انگشتتان گیر کند و باعث شوند که اذیت شوید. به طور کلی اندازه مناسب انگشتر در زیباتر دیده شدن آن موثر است

رکاب انگشتر

در انگشتر طلا مردانه توجه ویژه ای به رکاب شده است، توجه داشته باشید که قرار نیست همه ی بند انگشت شما به وسیله ی رکاب پوشیده شود بلکه باید با توجه به اندازه انگشتان انگشتری را انتخاب کرد که رکاب آن متناسب و زیبا باشد. توجه داشته باشید رکاب باریک برای انگشترهای مردانه زیبایی چندانی ندارد. البته رکاب های خیلی پهن نیز جذاب نیستند و به طور کلی حد وسط را در نظر بگیرید.

انگشتر طلا زنانه

یکی از هدیه هایی که قطعا هر خانمی از دریافت آن خوشحال میشود انگشتر طلاست؛ انگشتر طلا زنانه یکی از زیباترین و جذاب ترین زیورآلاتی است که هر بانوی خوش استایلی از آن استفاده میکند.

قبل از خرید انگشتر طلا زنانه لازم است نکاتی را به شما یادآوری کنیم که قطعا در انتخاب مناسب ترین انگشتر به شما کمک خواهد کرد.

انگشتر-طلا-ریموگالری

در هنگام خرید انگشتر به اندازه ی آن توجه کنید، انگشتر نباید آنقدر گشاد باشد که به راحتی از دست شما خارج شود و نباید آنقدر تنگ باشد که انگشتتان را اذیت کند. برای به دست آوردن اندازه صحیح انگشتر، دور انگشتتان را با استفاده از یک متر خیاطی اندازه بگیرید. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که بهتر است صبح و یا ظهر دور انگشتتان را اندازه بگیرید زیرا در طول شب اندازه انگشتان اندکی بزرگ تر میشود.

در هنگام انتخاب انگشتر سبکی و راحت بودن آن را نیز در نظر بگیرید، اندازه انگشتر باید به گونه ای باشد که هنگام کار کردن اذیت نشوید و به راحتی دستتان را حرکت دهید. انگشترهای سبک تر که قیمت مناسب تری نیز دارند باعث میشوند روی دستتان احساس سنگینی و خستگی نکنید.

نوع انگشتر را باید متناسب با موقعیت های مختلف انتخاب کنید، بهتر است برای مکان های رسمی و اداری از انگشترهای با طراحی ساده که حالت رسمی و سنگین دارند استفاده کنید.

برای مجالس و مهمانی ها یک انگشتر طرح دار انتخاب مناسبی است.

قیمت انگشتر طلا

برای محاسبه قیمت طلا یک فرمول کلی وجود دارد که در ادامه به شما خواهیم گفت؛

پول طلای خام+ اجرت+ سود طلا فروشی+ مالیات

بدیهی است هر چقدر که وزن طلا بالاتر باشد قیمت آن نیز بالاتر است

انواع انگشتر طلا

همانطور که گفتیم انگشترها بسیار متنوع هستند، در ادامه انواع مختلفی از آن ها را بررسی میکنیم.

انگشتر سالگرد

این نوع انگشترها بسیار زیبا هستند و قسمت بالایی این انگشتر با الماس و یا سایر جواهرات تزیین شده است. از گذشته تا به حال به عنوان انگشتر سالگرد شناخته میشود.

انگشتر ماه تولد

استفاده از انگشتر ماه تولد حس خاص بودن را به شما میبخشد، این نوع انگشتر ها که معمولا با سنگ های قیمتی تزیین میشوند در رنگ های زیبا طراحی میشوند. این نوع انگشترها به راحتی با انواع لباس ست میشوند.

انگشتر-طلا-ریموگالری

انگشتر خوشه ای

از ویژگی های این انگشتر این است که قسمت رکاب آن با انواع جواهرات مختلف با یک چینش خاص به زیبایی طراحی شده است. چیدمان جواهرات در این نوع انگشترها به شکلی است که یک الماس بزرگ در وسط قرار میگیرد و تعداد زیادی جواهر کوچکتر به زیبایی در اطراف آن قرار گرفته اند. این نوع انگشترها به خاطر جلوه و زیبایی که دارند برای مجالس و مهمانی ها انتخاب بسیار مناسبی هستند.

حلقه نامزدی

این نوع انگشتر که سمبل عشق و علاقه قلبی است معمولا از طرف آقایان به خانم ها هدیه داده میشود و نشانه ای از تعهد به ازدواج است. برای زیبایی بیشتر این نوع انگشترها از جواهراتی همچون الماس و یاقوت کبود استفاده میشود.

انگشتر کوکتیل

یکی ازطرح های خاص و منحصر به فرد انگشتر کوکتیل است، این نوع انگشتر ظریف نیست و نسبت به سایر انگشترهای زنانه پهن تر است و روی سطح آن با انواع جواهرات رنگی بزرگ و کوچک و زیبا کار شده و برجسته است.

همانطور که گفتیم انگشتر کوکتیل انگشتر پر زرق و برقی است و ظریف نیست و به دلیل طراحی سه بعدی و برجسته بودن آن در انگشت های کوچک زیبا به نظر نمی رسد و معمولا در انگشت میانی زیبایی خود را بهتر نشان میدهد. در گذشته این انگشتر را برای دست چپ استفاده نمی کردند اما امروزه فرقی نمی کند در دست چپ باشد یا راست؟

میتوانید این انگشتر را با استایل خود ست کنید و در مهمانی ها و مجالس از آن استفاده کنید و از جلوه گری آن لذت ببرید.

این انگشترها به عنوان نمادی از استقلال و فردیت است.

انگشتر پازلی

طراحی این انگشتر ها به شکلی است که از چندین حلقه تشکیل شده اند و پس از اینکه در کنار هم قرار گرفتند یکدیگر را تکمیل میکنند و یک حلقه پهن تر را میسازند. این نوع انگشتر ها به دلیل زیبایی خاصشان معمولا مورد پسند دختران جوان قرار میگیرند.

حلقه ازدواج

این انگشتر که طراحی ساده ای دارد و ضخامت آن در همه ی قسمت های آن یکسان است معمولا پس از ازدواج در دست چپ استفاده میشود.

این نوع انگشتر معمولا ساده است اما امروزه شاهد مرسوم شدن نوع فانتزی این انگشترها که با جواهرات تزیین میشود هستیم.

انگشتر تک نگین

 این نوع انگشتر که به نام انگشتر سولیتر شناخته میشوند از زیباترین و چشم نواز ترین انگشترهای زنانه هستند که همواره پر طرفدار هستند. طراحی این انگشترها ساده و زیباست، این انگشتر یک حلقه ی ساده است که یک نگین جواهر در وسط آن قرار گرفته است؛ به این انگشتر تک الماس نیز گفته میشود اما این نامگذاری به این معنی نیست که از هیچ جواهر دیگری به جز الماس در طراحی این انگشترها استفاده نشده است.

اگر چه از این انگشترها معمولا به عنوان انگشتر نامزدی استفاده میشود اما برخی از دختران با انتخاب این نوع انگشتر ظرافت و زیبایی زنانه خود را نشان میدهند.

انگشتر-طلا-ریموگالری

در این مطلب سعی کردیم در مورد انواع انگشتر طلا اطلاعات لازم را در اختیار مخاطبین عزیز این مطلب قرار دهیم. در پایان لازم میدانیم یکی از برترین گالری های فروش اینترنتی طلا و جواهر را به شما معرفی کنیم.

ریمو گالری اولین فروشگاه اینترنتی طلا و جواهر در ایران است که علاوه بر تنوع محصولات، این امکان را به مشتریان خود میدهد تا تمامی مدل ها را در متریال های دیگری چون نقره و استیل، همراه با نگین دلخواه از جواهر، سنگ اتمی و یا کریستال های سواروسکی با تنوع رنگی مناسب و کیفیت های گوناگون سفارش گزاری نمایند و محصول خود را درب منزل تحویل گیرند.

ریمو گالری به واسطه ی تهیه و عرضه ی مستقیم محصولات خود امکان ارائه ی این مصنوعات را با قیمتی پائین تر از قیمت بازار فراهم آورده و هر روزه تلاش بیشتری جهت رفع نیاز های گوناگون مشتریان و معرفی محصولات گوناگون و مدل های روز دنیای زیور آلات را دارد.

سوالات متداول

فاکتورهای مهم در انتخاب انگشتر طلا مردانه؟
  1. شغل
  2. اندازه دست
  3. رنگ پوست
  4. رکاب انگشتر
فرمول محاسبه قیمت انگشتر طلا؟
  1. پول طلای خام+ اجرت+ سود طلا فروشی+ مالیات
انواع انگشتر طلا؟
  1. انگشتر سالگرد
  2. انگشتر ماه تولد
  3. حلقه نامزدی
  4. انگشتر خوشه ای

گالری عکس

این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *